Webvo

Makale

Wordpress Wp-admin Girişini Değiştirme

Wordpress destekli web sitelerinde açıkların çoğu wp-login giriş panelinden kaynaklandığı belirtilmekte, standart olarak kurulan login giriş adresini wordpress eklentiler kısmında yer alan küçük eklentiler ile istenilen giriş adresini belirleyebilirsiniz.

Özellikle Wordpress sitelerinde gereksiz botların sürekli ziyaretinden dolayı trafiğin aşırı artmasını tetikleyen nedenlerin başında yer alması ile bilinmekte. Bazı Hosting firmaları Wordpress kullanıcılarına wp-login adresinin değiştirilmesi gerektiği konusunda uyarılar yapmaktadır. Eklentinin bir diğer olumlu tarafı ise giriş adresini kullanıcılar belirlediği için giriş adresini unutma gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Rename wp-login.php Eklentisi kurulum detaylarını aşağıda yer alan resimlerden takip ederek kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Rename wp-login.php eklentisini yukarıda verilmiş olan linkten bilgisayarınıza indirerek ftp bölümünde yer alan eklentiler klasörüne atabilir veya wordpress admin panelinde yer alan Eklentiler menüsüne girerek Rename wp-login.php kelimesini arattıktan sonra site üzerinden kurulum işlemini yapabilirsiniz.

Rename wp-login.php eklentisi kurduktan sonra altta yer alan Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak kurulumu aktif edebilirsiniz.

Admin paneli menüler kısmından Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar bölümüne girdikten sonra en altta yer alan Login url kısmına istenilen panel adresini yazarak değişiklikleri kayıt et dedikten sonra sonlandırabilirsiniz.