Webvo

Makale

Google Hızlı İndex Nasıl Alınır

Webmaster sahiplerinin en çok yakındığı konuların başında gelen hızlı index alamama problemi bir çok blog ve forum sitelerinde yer almaktadır. Genellikle çözüm önerileri ya ping yöntemiyle yada google servislerini kullanarak ipuçlar verilmektedir.

Uygulanacak yöntem diğerleri gibi google servislerine ait fakat çoğu webmaster sahipleri bu yöntemi bilmemektedir. Web Yöneticisi Araçları kısmında yer alan bu yöntemi html, php, wordpress altyapısına sahip tüm yazılım sistemlerinde kullanabilirsiniz.

Google arama motorunda hızlı index alabilmek için Google şartları başında yer alan özgün içerikle 1 dakika gibi kısa sürede index alabilirsiniz. Bu yöntem kopya içeriklerde geçersizdir, kopya içerik yayınladığınızda google içeriği indexler fakat kopya içerik olduğu için arka sıralamalara atmaktadır.

Özgün içerik oluşturmak için saatlerini ayıran ve web sitesi hızlı index alamadığı için bazı insancıklar bunu fırsat bilerek, yazarın yayınlamış olduğu içeriği farklı web sitelerinde yayınlamaktadır.

Google’da Hızlı İndex Nasıl Alınır ?

Google Web Yönetici Araçları tools bölümüne gelerek submit-url kısmından yayınlamış olduğunuz içeriğin konu url adresini submit-url kısmında belirtilen alana yapıştırmanız yeterli olacaktır.

submit-url-hizli-index-alma

Submit-url yöntemini tüm web sitelerinde uygulayabilirsiniz. Yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra açmış olduğunuz konuyu google arama motorunda sorguladığınızda kısa süre içerisinde hızlı index aldığını göreceksiniz.