Webvo

Makale

En İyi Wordpress Eklentileri

Wordpress bilindiği üzere dünyada en fazla kullanılan GPL lisanslı, PHP ve MySQL kişisel yayın sistemidir. Portfolyo, Kurumsal, Blog, Portal gibi birçok site tasarımı oluşturabilme özelliğine sahip olan wordpress yazılımı, gerekli eklentiler ile site yapısını güçlendirebilir konuma getirebilirsiniz.

Wordpress resmi eklenti sitesinde 25 binin üzerinde eklentiler yer almaktadır, fakat doğru eklentileri ve gerekli olan ayarları uygulamak site sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Webvo sitesi olarak en popüler ve en çok indirme oranına sahip ilk 10 eklentiyi wordpress kullanıcılarına sunarak, web site sağlığı açısından daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Eklenti alt kısmında yer alan kısa bilgiler ile var olan eklentiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1-) All in One SEO Pack Eklenti Sitesi

all-in-one-seo-pack-webvo

All in One SEO Pack eklentisi Wordpress tabanlı web sitenizin arama motoru optimizasyonu hakkında gelişmiş seçenekler sunarak arama motorlarında üst sıralama da yer alabilme imkanı sunmaktadır. Wordpress arama motoru optimizasyonu (SEO) eklentileri arasında en popüler ve en fazla kullanılan eklentilerin başında yer almaktadır.

2-) Akismet Eklenti Sitesi

akismet-webvo

Akismet eklentisi web sitenize gelen yorumların spam olup olmadığını kontrol ederek wordpress yönetim ekranında spam yorumları ayrı bir kategoriye alarak kontrol edebilme imkanı sağlamaktadır. Akismet eklentisi Wordpress yazılım kurulumlarında otomatik olarak bulunmaktadır, eklentiyi silmediğiniz sürece her hangi bir kurulum işlemi gerekmemektedir. Akismet spam yorum engelleme eklentisi diğer eklentiler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

3-) Google XML Sitemaps Eklenti Sitesi

Google-XML-Sitemaps-webvo

Google-XML-Sitemaps eklentisi web sitenizi arama motorlarında daha iyi indekslemisi açısından özel XML site haritası oluşturarak, web sitesinde arama motoru botlarının daha hızlı dolaşabilme imkanını sağlayarak kısa sürede index alabilme imkanı sunmaktadır. Google XML Sitemaps wordpress eklentisi popüler eklentiler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

4-) Contact Form 7 Eklenti Sitesi

Contact-Form-7-webvo

Contact Form 7 eklentisi ajax tabanlı özelliği ile hazırlanmış olan taslaklar ile web sitenizde iletişim formu oluşturmanıza olanak sağlamktadır. Contact Form 7 eklentisinde daha önce hazırlanmış kodlama şablonundan hazır taslakları hızlı biçimde iletişim formuna ekleyebilir, ayrıca CAPTCHA özelliği bulunmaktadır.

5-) WP Super Cache Eklenti Sitesi

WP-Super-Cache-webvo

WP Super Cache eklentisi Wordpress sitenizde yer alan PHP sayfaları HTML'e dönüştürerek sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlamaktadır. PHP sayfaları HTML'e dönüştürerek sunucu kaynaklarını daha verimli kullanmanıza yardımcı olmaktadır.

6-) W3 Total Cache Eklenti Sitesi

W3-Total-Cache-webvo

W3 Total Cache eklentisi sayesinde Wordpress destekli web sitelerinde cache özelliğini sunarak, web sitesini daha performanslı hale getirmektedir.

7-) Jetpack Eklenti Sitesi

jetpack-webvo

Jetpack eklentisi web sitesini bulut bilişimden faydalanarak site açılış sayfasını maksimum hıza çıkarmaktadır. Jetpack eklentisinin yanında bir çok farklı özelliklerde mevcuttur.

8-) WordPress Importer Eklenti Sitesi

WordPress-Importer-webvo

WordPress Importer eklentisi sayesinde Wordpress web sitesi içerisinde yer alan sayfaları, yorumları, kategorileri, etiketleri ve özel alanları yedekleyebilirsiniz. Yedeklemiş olduğunuz dosyayı WordPress Importer eklentisi yardımı ile tekrar yükleyebilirsiniz.

9-) WordPress SEO by Yoast Eklenti Sitesi

wordpress-seo-webvo

WordPress SEO by Yoast bir diğer arama motoru optimizasyonu (SEO) geliştirmek için en çok tercih edilen eklentilerden biri olarak bilinmektedir.

10-) Compress JPEG & PNG images Eklenti Sitesi

Compress-JPEG-PNG-images-webvo

Compress JPEG & PNG images eklentisi sayesinde web sitenizde yer alan Jpeg ve Png resim dosyalarını görüntü kalitesi bozulmadan optimize ederek sunucu alanını rahatlatmaktadır. Bu sayede sayfa açılış hızını bir kat daha Compress JPEG & PNG images eklentisi ile arttırabilmeniz mümkün.